Anasayfa Projeler Vefat İlanları E-Katalog Foto Galeri İletişim
EL ELE HEP BİRLİKTE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE
EL ELE HEP BİRLİKTE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE

Yahşihan Belediyesi Sosyal Yardım 

          Yahşihan Belediyesi yahşi masa tarafından yürütülen ve Yahşihan’da ikamet eden vatandaşların yararlanabileceği sosyal yardım kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuruları gerçekleştirebilirler. 

 

    Sosyal Yardım Başvuru Süreci 

  1. İhtiyaç sahibi vatandaşlar öncelikle Yahşi Masasına, gerekli belgeler ile beraber müracaat edebilirler. 

  1. Sosyal tespit ekipleri tarafından saha (ev) çalışması yapılır. 

  1. Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen kişilerin maddi düzey belirlenmesi adına sosyal incelemesi yapılır. İlgili dosyaya gerekli evrak ve formlar doldurulur. 

  1. Sosyal yardım almak isteyen vatandaşın dosyası gerekli aşamalardan geçerek Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu’na iletilir. 

  1. Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilme sonucu verilecek kararlar oy çokluğu ile alınır. 

Başvuruda İstenilen Belgeler  

1. Yahşi masa Başvuru Kayıt Formu  

2. Başvuru Dilekçesi  

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi  

4. İkametgâh 

Giyecek Bağışı 

Yahşihan Belediyesi birinci el giysi ve kullanılabilir durumdaki ikinci el giysi (yıkanmış ve ütülenmiş) bağışlarını kabul etmektedir. Giyecek bağışında bulunmak isteyen kişi ya da kurumlar bu yardımları kendi olanaklarıyla getirebilir ya da, YAHŞİHAN Belediyesi ekipleri tarafından yardımseverlerin evlerinden alınarak depolara getirilir ve depolardan ihtiyaç sahiplerine teslim edilir. 

 

Eşya Bağışı  

   Yahşihan Belediyesi birinci el ve kullanılabilir durumdaki ikinci el eşya yardımlarınızı kabul etmektedir. Kullanılabilir durumdaki beyaz eşya,  oturma grupları, mutfak eşyası, perde ve halıya kadar ikinci el eşyalarını bağışlamak isteyen hayırseverlerin, “0318 357 25 60” numaralı telefonu aramaları yeterlidir. Kullanılabilir durumdaki eşyalar, YAHŞİHAN Belediyesi ekipleri tarafından yardımseverlerin evlerinden alınarak depolara getirilir. Depolarda bir kez daha elden geçirilen eşyalar, ihtiyaç sahiplerine teslim edilir. 
    Kitap, Kırtasiye ve Oyuncak Bağışı birinci el ve kullanılabilir durumdaki ikinci el kitap ile oyuncak yardımınızı da kabul etmektedir.    

 

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ